Niebawem zakończy się budowa pawilonu dla bezdomnych psów

Niebawem zakończy się budowa pawilonu dla bezdomnych psów. To jeden z elementów przebudowy schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej.

Najpierw została przygotowana dokumentacja wykonawcza, a od wiosny 2019 roku rozpoczęły się prace w terenie. W pierwszym etapie stary budynek kwarantanny, by w to miejsce wybudować nowy pawilon, gdzie znajdzie się miejsce dla kilkudziesięciu psów.

Ta faza robót jest obecnie na ukończeniu. Dzięki zmianom w dokumentach finansowych Miasta i mobilizacji wykonawcy pawilon dla bezdomnych psów zostanie oddany o kilka miesięcy wcześniej niż planowano. Nowa infrastruktura zostanie przekazana użytkownikowi już w październiku.

W ramach tej umowy wykonany został już remont podjazdu i parkingu, na ukończeniu system retencji odprowadzenia wód opadowych.

Warto dodać, że miasto od kilku lat sukcesywnie przebudowuje schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej. W poprzednich latach zmodernizowana została kotłownia oraz wybudowany budynek rekonwalescencji dla zwierząt. W 2017 roku uzyskano pozwolenie na budowę dla przebudowy kolejnych pawilonów.

Po realizacji wszystkich etapów zadania, łączna powierzchnia użytkowa schroniska wyniesie 2 345,7 m2, a wybiegi szkoleniowe dla zwierząt będą miały powierzchnię około 6 200 m2.

Info UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności