Największe wydarzenie literackie roku – dzisiaj rozpoczyna się Festiwal Conrada

Festiwal Conrada, największy festiwal literacki w tej części Europy i jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z literaturą na naszym kontynencie, w tym roku będzie dostępny dla wszystkich i wszędzie, niezależnie od szerokości geograficznej czy języka. Wystarczy tylko dostęp do internetu!

Festiwal Conrada, który od 11 lat zmienia październik w miesiąc literatury, przenosi się do sieci! Z czytelnikami wirtualnie spotkają się m.in. Elif Shafak, Sigrid Nunez czy Etgar Keret oraz polscy pisarze na czele z Markiem Bieńczykiem i Mikołajem Łozińskim.

Blisko 70 wydarzeń, spotkania z pisarzami, zajęcia dla dzieci, fascynujące dyskusje i zaskakujący goście – tak pokrótce przedstawia się tydzień festiwalowy, który już dzisiaj rozpoczyna się na kanałach społecznościowych Festiwalu Conrada.

Festiwalowe spotkania obejrzymy na:

Dwa festiwalowe spotkania będą dostępne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy: spotkanie z Markiem Bieńczykiem – 20 października o godz. 18.00 i rozmowa z Małgorzatą Rejmer – 21 października, o godz. 18.00.

Audiobooki, warsztaty i literackie niespodzianki – na najmłodszych wielbicieli literatury czeka również szereg atrakcji w ramach Pasma dla dzieci, które można na bieżąco śledzić na kanale festiwalu na Facebooku.

Trwa głosowanie na Nagrodę Conrada

Przypominamy, że do 24 października trwa głosowanie na najlepszą debiutancką książkę 2019 roku w dziedzinie prozy literackiej. Wystarczy wejść na stronę internetową www.conradfestival.pl i zagłosować na jedną z autorek nominowanych do Nagrody Conrada:

  • Dorota Brauntsch – „Domy bezdomne”, wyd. Dowody na Istnienie
  • Joanna Gierak-Onoszko – „27 śmierci Toby’ego Obeda”, wyd. Dowody na Istnienie
  • Barbara Klicka – „Zdrój”, wyd. W.A.B.
  • Dorota Kotas – „Pustostany”, wyd. Niebieska Studnia
  • Urszula Zajączkowska – „Patyki, badyle”, wyd. Marginesy

Program festiwalu dostępny jest tutaj.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności