Miały kursować dodatkowe pociągi. Jest decyzja Kolei Małopolskich

Kilka dni temu Koleje Małopolskie informowały o dodatkowych pociągach relacji Kraków Główny – Kraków Lubocza – Kraków Nowa Huta na okres Wszystkich Świętych.

Niestety kursy zostały odwołane.

Jak czytamy w komunikacie, w związku brakiem możliwości zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, przy równoczesnym zachowaniu płynności ruchu na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Blokowej zlokalizowanego przy przystanku kolejowym Kraków Lubocza, po przeprowadzonych analizach oraz konsultacjach z Urzędem Miasta Krakowa, Zarządem Transportu Publicznego oraz Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Krakowie, Koleje Małopolskie informują, że podjęto decyzję o odwołaniu zaplanowanych w dniach 31 X – 1 XI 2020 r. dodatkowych pociągów w relacji Kraków Główny – Kraków Lubocza – Kraków Nowa Huta.

Dodatkowe 24 połączenia zaplanowane do uruchomienia w tych dniach w godzinach 9:00-16:00 przez „Koleje Małopolskie” sp. z o.o. oraz POLREGIO sp. z o.o. spowodowałyby konieczność dodatkowego zamknięcia przejazdu na ul. Blokowej w tych godzinach na ponad 100 minut. W połączeniu z pozostałymi pociągami kursującymi przez ten przejazd łączny czas zamknięcia przejazdu wyniósłby niemal 180 minut.

W związku z faktem, że wspomniany przejazd pełni kluczową rolę w obsłudze Cmentarza Grębałów przez pojazdy Komunikacji Miejskiej w Krakowie (zgodnie z danymi ZTP w szczycie od 40 do 50 kursów na godzinę), jak również odbywa się tam wtedy wzmożony ruch pieszych, uruchomienie dodatkowych pociągów mogłoby doprowadzić do faktycznego paraliżu ruchu drogowego w tym rejonie.

Mając na uwadze dobro wszystkich użytkowników transportu publicznego w tym szczególnym okresie zdecydowano się wybrać rozwiązanie, które będzie mniej uciążliwe dla ogółu.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności