Mężczyzna molestował dziewczynki wracające ze szkoły na Prokocimiu

13 października br. do VI Komisariatu Policji w Krakowie zgłosili się  zaniepokojeni rodzice trzech dziewczynek , które miały być napastowane w drodze ze szkoły do domu przez nieznajomego mężczyznę. Dzieci na szczęście opowiedziały swoim rodzicom o zaczepiającym je i dotykającym obcym mężczyźnie. Do tych incydentów miało dojść  w rejonie krakowskiego Prokocimia.

Każda sytuacja, w której zagrożone jest bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem działań dla Policji. W rejon, w którym pojawił się  mężczyzna zostały wysłane dodatkowe patrole. Wywiadowcy po cywilnemu przeczesywali okolice.  Natychmiast też zabezpieczono dostępne monitoringi. Policjanci wytypowali  sprawcę i tego samego dnia został on  zatrzymany w rejonie gdzie dochodziło do molestowań.

 Policjanci dokonali  przeszukania jego miejsca zamieszkania, gdzie zabezpieczono wszelkie elektroniczne nośniki pamięci. Ich zawartość będzie teraz badana przez biegłego pod kątem ujawnienia ewentualnych treści pedofilskich.

Dzisiaj 41-latek usłyszał  zarzuty dopuszczenia się w dwóch przypadkach tzw. „innej czynności seksualnej” wobec małoletniego poniżej 15 roku życia oraz zarzut usiłowania zgwałcenia osoby poniżej 15 roku życia. Grozi mu do 12 pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Ponieważ istnieje prawdopodobnieństwo, że takich incydentów z udziałem mężczyzny mogło być znacznie więcej Komisariat Policji VI w Krakowie prosi o kontakt  rodziców lub opiekunów dzieci które mogły stać się ofiarami tego mężczyzny.

tel. do oficera dyżurnego VI Komisariatu Policji w Krakowie  47 83 52 917

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności