Ktoś niszczy przystanki w Krakowie?

Do naszej redakcji napisał czytelnik, który informuje o regularnych aktach wandalizmu na przystankach. W mailu, który otrzymaliśmy, czytelnik zaznacza, że w nocy z poniedziałku na wtorek zniszczonych zostało kilka przystanków – dokładniej chodzi o rozkłady jazdy.

Tej nocy zniszczono kilkanaście przystanków. Praktycznie codziennie a zwłaszcza w okresie zmian rozkładów. Sprawa kilkanaście razy zgłaszane do MPK. Służby mundurowe są bezsilne. Jest wielce prawdopodobne że robi to kilka lub kilkanaście osób dobrze zorganizowanych bo jedna nie da rady zniszczyć połowy przystanków w całym mieście. Jest to duże utrudnienie dla podróżujących a zwłaszcza w takim okresie jak jest teraz.” – pisze w mailu czytelnik.

Rzecznik Prasowy MPK SA w Krakowie Marek Gancarczyk potwierdza, że takie zgłoszenie otrzymano.

Tego typu dewastacje rzeczywiście się zdarzają. Staramy się reagować na każde zgłoszenie dotyczące takich przypadków. Problem zgłosiliśmy Straży Miejskiej, podając lokalizacje, w których dochodzi do kradzieży rozkładów. W odpowiedzi otrzymaliśmy potwierdzenie, że Straż Miejska będzie patrolować te rejony miasta – informuje Marek Gancarczyk

W ostatnim tygodniu uzupełniono rozkłady jazdy:
26.10 – uzupełniono 12 rozkładów jazdy
25.10 – 0
24.10 – 1
23.10 – 1
22.10 – 6
21.10 – 14
20.10 – 6

Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności