Krakowscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

6 października br. kryminalni udali się do Prokocimia gdzie, jak ustalili, zamieszkiwać miał mężczyzna odpowiedzialny za kradzież kilku rowerów w różnych częściach Krakowa. Drzwi do mieszkania otworzył 22-latek, który został poinformowany o powodach policyjnej wizyty. Mężczyzna w trakcie zatrzymania początkowo próbował wytłumaczyć, że nie miał nic wspólnego z kradzieżami jednośladów, jednak w czasie przesłuchania w komisariacie przyznał się do kradzieży trzech rowerów, do których miało dojść w pierwszej połowie 2019 r., w różnych częściach miasta.

Swoje zachowanie tłumaczył pilną potrzebą finansową.  22-latek przyznał,  że dwa rowery sprzedał w okolicznych lombardach, natomiast jeden przypadkowej osobie napotkanej na ulicy. Straty związane z przestępczą działalnością 22-latka wyceniono na cztery tysiące złotych. Policjantom w toku dalszych czynności udało się odzyskać i zabezpieczyć jeden ze skradzionych rowerów. 22-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas wykonywanych czynności z mężczyzną okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary prawie 150 dni pozbawienia wolności . W związku z koniecznością odbycia zaległej kary pozbawienia wolności mężczyzna został doprowadzony i osadzony w areszcie śledczym.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności