Jest przetarg na koncepcję wiaduktu przy ul. Kąpielowej

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przygotowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy wiaduktu drogowego nad układem torowym w ciągu ul. Kąpielowej. Obiekt ma poprawić dojazd do ul. Zakopiańskiej od strony Swoszowic.

Przetarg ogłoszony

Niedawno ZIM otrzymał od PKP PLK SA pozytywną opinię wraz z warunkami, dotyczącą planowanego wiaduktu nad magistralą kolejową w ciągu ul. Kąpielowej. Pozwoliło to na ogłoszenie przetargu na wykonanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji tego obiektu. Opracowanie ma też uwzględniać zmiany w zakresie przyległego układu drogowego – chodzi m.in. o ulice Torową, Armii Kraków i Kolejarzy, a także dojazd do planowanego w tym rejonie parkingu P+R przy przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Budowa wiaduktu, a tym samym likwidacja przejazdu drogowego przez tory ma poprawić bezpieczeństwo ruchu, a także ułatwić obsługę komunikacyjną od strony Swoszowic nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także pieszych i rowerzystów.

Trzy warianty wiaduktu

Zadaniem zwycięskiej firmy będzie m.in. przygotowanie trzech wariantów wiaduktu oraz infrastruktury towarzyszącej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej, poprzedzonej konsultacjami społecznymi. Wśród materiałów, które mają zostać przygotowane jest też wstępny kosztorys dokumentacji projektowej i prac budowlanych. Zgodnie z założeniem, koncepcja ma zostać przygotowana w 2021 r.

Termin składania ofert mija 3 grudnia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności