Interwencja policji w szpitalu. U pacjenta ujawniono marihuanę

20 października br., policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie interweniowali wobec pacjenta, u którego personel medyczny ujawnił narkotyki. Po zbadaniu narkotestem okazało się, że jest to marihuana. Dodatkowo, nieznaczne ilości tej samej substancji policjanci ujawnili w rzeczach osobistych mężczyzny, znajdujących się w pomieszczeniu izolatki.

Z uwagi na to, że stan zdrowia pacjenta nie pozwalał na opuszczenie szpitala dalsze czynności zostały wykonane w jego miejscu zamieszkania bez jego udziału. W domu 42 – letniego mężczyzny policjanci zastali jego 22 – letniego syna. W trakcie przeszukania, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających, skrupulatnie poukrywanych w rożnych częściach domu.

Łącznie zabezpieczono prawie 5,3 kg marihuany oraz  przedmioty  w postaci  m.in. wagi, lamp, folii służące do produkcji i sprzedaży środków odurzających. 22- latek jeszcze tego samego dnia został zatrzymany, a noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. 21 października prokurator Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie postawił młodemu mężczyźnie dwa zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz za uprawę konopi indyjskich.

Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 3 miesiące aresztu. Niewykluczone również, że po opuszczeniu szpitala 42 – latek również usłyszy zarzut.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności