Dzięki mediom i mieszkańcom Krakowa udało się zatrzymać wandala!

14 października na łamach CowKrakowie.pl pisaliśmy o poszukiwaniach osób, które uszkodziły biletomat na pętli tramwajowej w Bronowicach Małych.

Dziś policja poinformowała, że udało się zatrzymać osobę odpowiedzialną za uszkodzenie mienia.

Przypomnijmy, 6 października br. Komisariat IV Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie od Zarządu Transportu Miejskiego w Krakowie o rozbiciu  automatu biletowego przy pętli tramwajowej Bronowice Małe. Do uszkodzenia mienia miało dojść w nocy około godziny 0:30. Straty zostały wycenione na około 24 tys. zł. Policja dysponowała nagraniami z monitoringu miejskiego z miejsca zdarzenia, na którym widoczny był sprawca popełnionego czynu. W celu ustalenia jego tożsamości, ujęcia z monitoringu przekazano do rozpowszechnienia mediom.

Po raz kolejny okazało się, że możemy liczyć na współpracę z mieszkańcami Krakowa – dziękuje policja

Wskazany mężczyzna został zatrzymany 15 października br. przez funkcjonariuszy policji Komisariatu IV Policji w Krakowie. Jest to 18-letni mieszkaniec Krakowa, który przyznał się do popełnionego czynu. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut uszkodzenia mienia (art. 288 § 1 k.k.) za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna który dopuścił się wyrządzonych strat zobowiązał się do ich pokrycia. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności