Do Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla trafił nowoczesny respirator

Do Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie trafił dziś długo oczekiwany nowoczesny respirator, który pomoże personelowi medycznemu w walce o życie chorych pacjentów zarażonych SARS -CoV-2.

Na dostawę tego urządzenia ratującego życie Szpital czekał kilka miesięcy. Dziś nowoczesny respirator GE Healthcare Carescape R860 o wartości 80 tys. zł trafił do Szpitala im. J. Dietla w Krakowie i od razu został włączony do opieki nad pacjentem wymagającym intensywnej terapii. Zakup respiratora było możliwy dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Grand Press i funduszom zebranym wśród darczyńców w ramach akcji „Oddech od reklamy”, pomocy materialnej Rafała Sonika oraz pracowników „Gemini Park”, a także wpłat indywidualnych darczyńców.

To dla nas nieoceniona pomoc w walce o życie najciężej chorych pacjentów. Z całego serca dziękuje wszystkim Państwu za ten dar – mówi Marcin Mikos zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. Obecnie w Szpitalu im. J. Dietla w Krakowie hospitalizowanych jest 114 pacjentów zarażonych SARS -CoV-2.

Fot. J. Dietla

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności