Do końca roku powstanie żłobek na osiedlu Przyzby-Zalesie

Jeszcze w tym roku gminne osiedle Przyzby-Zalesie wzbogaci się o miejsce dla najmłodszych. W jednym z bloków wybudowanych na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich powstaje żłobek dla ponad 50 dzieci.

Trwa adaptacja jednego z lokali użytkowych na osiedlu komunalnym Przyzby-Zalesie. Do końca tego roku ma tam powstać żłobek dla ponad 50 maluchów. Wykonawca – firma 2 K Budownictwo – najpierw przygotował projekt, a obecnie rozpoczęła się realizacja prac adaptacyjnych. Na cele żłobka przystosowywana jest powierzchnia licząca 314 m kw. Do placówki będzie mogło uczęszczać 52 maluchów, przewidziane są dwa oddziały – przy każdej sali ma być łazienka i magazyn na leżaki. W ramach placówki przewidziano też miejsce m.in. na wózkownię, szatnię, kuchnię oraz pomieszczenie do wydawania posiłków. Lokal ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt realizacji zadania to ok. 1,3 mln zł.

Warto wiedzieć, że w tym roku poprawia się warunki w dwóch innych krakowskich żłobkach samorządowych. Na zlecenie ZIM rozpoczęły się niedawno prace modernizacyjne w placówkach przy ul. Mazowieckiej oraz przy ul. Słomianej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności