Chrzanów: Dwie nastolatki powiedziały, że jest bomba w kościele. Msze odwołano

Wczoraj, tuż przed godziną 19, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie odebrał telefon alarmowy, a w słuchawce usłyszał młody głos informujący go, że w jednym z kościołów podłożona jest bomba.

Natychmiast tę informację przekazał dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Msza, która była zaplanowana w tym kościele została odwołana, a policjanci z Nieetatowego Zespołu Minersko – Pirotechnicznego tutejszej jednostki rozpoczęli przeszukanie pomieszczeń pod kątem ujawnienia ładunku wybuchowego.

W takcie sprawdzania kościoła przez pirotechników inny zespół policjantów rozpoczął działania mające na celu ustalenie właściciela numeru telefonicznego, z którego dzwoniono do straży pożarnej. Policjanci szybko ustalili, że właścicielem numeru jest 15-letnia mieszkanka Chrzanowa. Okazało się, że na pomysł zadzwonienia i poinformowania o bombie, dziewczyna wpadła podczas spaceru z młodszą o dwa lata koleżanką.

Po zakończeniu postępowania materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Chrzanowie, który zastosuje środki wychowawcze przewidziane Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności