Budowa tramwaju do Górki Narodowej. Dziś wprowadzono kolejne zmiany w ruchu

W środę, 28 października wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z postępem prac przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Dotyczą one ulic Pleszowskiej i Białoprądnickiej oraz skrzyżowania ulic Pachońskiego i Górnickiego.

Zmiany na ul. Pleszowskiej i Białoprądnickiej

Od 28 października obowiązuje ruch jednokierunkowy w kierunku Zielonek w ciągu ulic Pleszowskiej i Białorądnickiej, na odcinku od skrzyżowania ulic Pleszowskiej i Proszowickiej do budynku nr 22 przy ul. Białoprądnickiej.

Na fragmencie jednokierunkowym będzie wprowadzony kontrapas dla rowerów. Zalecony objazd dla kierowców, którzy podróżują z północy na południe wyznaczono ulicami Pachońskiego i Wyki. Bez zmian, a więc w obu kierunkach będziemy jeździć ulicą Górnickiego do skrzyżowania z ul. Pleszowską oraz ulicami Pachońskiego i Zielińską.

Zmiana jest konieczna w związku z robotami polegającymi na przebudowie i budowie uzbrojenia podziemnego oraz rozbiórkami budynków przy ul. Białoprądnickiej.

Zmiany na ul. Pachońskiego

Został zamknięty wjazd dla samochodów na ul. Pachońskiego od skrzyżowania z ul. Górnickiego. Zakaz nie dotyczy ruchu pieszego. Ulica Górnickiego pozostaje dwukierunkowa, podobnie jak ul. Pachońskiego od strony ul. Mackiewicza. Mogą pojawić się lokalne zawężenia. Dojazd do osiedli oraz obiektów Clepardii odbywa się z wykorzystaniem dróg osiedlowych. W trakcie realizacji robót mogą się pojawić lokalne zawężenia, bądź czasowe zamknięcia chodników. Zalecany objazd do skrzyżowania ulic Mackiewicza i Siewnej przez ulice Górnickiego i Siewną, bądź Górnickiego i Stefanowicza.

Zmiana ma związek z pracami dotyczącymi przebudowy i budowy uzbrojenia podziemnego oraz budową przepustu w rejonie potoku Bibiczanka.

Zmieniona organizacja ruchu w rejonie ulic Pleszowskiej i Białoprądnickiej oraz Pachońskiego i Górnickiego będzie obowiązywać przez najbliższe miesiące.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności