46-latek z Krakowa śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 18:30, na ulicy Zabierzowskiej  w Niepołomicach. Kierujący samochodem BMW potrącił starszego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych  i odjechał z miejsca zdarzenia. Wypadek ten widziało kilku innych kierowców m.in. 36 -letni mieszkaniec gminy Niepołomice podróżujący wraz z żoną.

Mężczyzna widząc, że sprawca  przyspiesza i ucieka z miejsca zdarzenia, natychmiast podjął za nim pościg. Małżonka kierowcy przekazywała policji na bieżąco aktualną  lokalizację uciekającego BMW. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej, 46- letni mieszkaniec Krakowa,  został zatrzymany po niespełna kilkunastu minutach przez patrol dzielnicowych.

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Policyjnej Izby zatrzymań. W dniu dzisiejszym, kiedy wytrzeźwieje zostaną wykonane z nim czynności. 46 latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także ucieczkę z miejsca zdarzenia, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.  O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności