Zielone inwestycje Krakowa zostały nagrodzone

Polana na Sikorniku i smoczy skwer w parku Decjusza zdobyły II i III nagrodę województwa małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Wyróżnione zostały najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne, sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.

Drugą nagrodę otrzymała polana na Sikorniku. W 2019 r. Zarząd Zieleni Miejskiej zamontował tam specjalne kapsuły, które umożliwią krakowianom niecodzienny rodzaj wypoczynku wśród śpiewu ptaków, szelestu liści i drzew.

Z kolei trzecią nagrodę przyznano smoczemu skwerowi w parku Decjusza. Gospodarzem smoczego skweru jest widoczny z różnych części parku, charakterystyczny smok „Delicjusz”, który zaprasza młodszych i starszych mieszkańców do zabawy na świeżym powietrzu.

Nagroda im. Stanisława Witkiewicza jest przyznawana raz na dwa lata projektantom oraz inwestorom najlepszych realizacji architektonicznych w Małopolsce, w ramach trzech kategorii: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa, przestrzeń publiczna.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności