Zarząd Inwestycji Miejskich szuka wykonawcy

Zarząd Inwestycji Miejskich szuka wykonawcy przebudowy ul. Kostaneckiego w Prokocimiu. To pierwsze z pakietu zadań, które mają poprawić dojazd m.in. do Szpitala Uniwersyteckiego.

Oferty w ogłoszonym przez ZIM przetargu można składać w 6 października. Ten etap przewiduje przebudowę ulicy Kostaneckiego od skrzyżowania z ul. Wielicką do skrzyżowania z ulicą Medyczną, poszerzenie ulicy celem wydzielenia środkowego pasa ruchu przeznaczonego dla karetek pogotowia i komunikacji miejskiej, a także przebudowę chodników po obu stronach ulicy, a po stronie zachodniej budowę ścieżki rowerowej. Szczegółowa informacja o przetargu dostępna jest TUTAJ.

Warto wiedzieć, że trwa postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji ZRID dla II etapu zadania, czyli rozbudowy ul. Jakubowskiego. Tu zakres prac zakłada rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego, w ramach inwestycji powstaną trzy ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana kwestia parkowania, przebudowane skrzyżowanie z ul. Wielicka wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum, przebudowana i powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów.

III etap zadania to zapewnienie dojazdu w rejon szpitala od strony południowej. Planowana jest budowa drogi łączącej ul. Jakubowskiego z ul. Kosocicką. W tym przypadku  trwają prace nad dokumentacją projektową, Jeszcze w tym roku powinno ruszyć postępowanie o wydanie decyzji ZRID – zapowiada dyrektor ZIM w Krakowie. W ramach tego etapu planuje się budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej łączącej ul. Jakubowskiego z ul. Kosocicką o długości około 600 m, budowę chodnika po stronie wschodniej drogi oddzielonego od jezdni pasem zieleni, chodnika po stronie zachodniej na odcinku od ul. Rydygiera do ul. Kosocickiej, a także dwóch rond na skrzyżowaniu z ul. Rydygiera oraz ul. Kosocicką.

Łącznie na rozbudowę dróg w rejonie szpitala w Prokocimiu w budżecie miasta i w Wieloletniej Prognozie Finansowej zaplanowano około 45 mln zł.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności