[Za darmo] Zapraszamy na spektakl muzyczno-taneczny do Zamku Królewskiego w Niepołomicach

Teatr VIS A VIS zaprasza na egzotyczne rytmy i urzekający taniec orientalny w spektaklu muzyczno-tanecznym „Magia Orientu”

Spektakl złożony z niezwykle widowiskowych układów tanecznych, orientalnych piosenek, ballad i melodii oraz perskich poematów lirycznych i miłosnych.

W tym wyjątkowym mini musicalu orientalnym muzyka i melodia ciała stapiają się w jedno… 

Nasz spektakl pozwala widzom w jednej chwili przenieść się w uwodzący egzotyką, zmysłowymi tańcami, orientalnymi zapachami i oszałamiającą muzyką, tajemniczy i magiczny świat Orientu…

To burząca krew w żyłach muzyka, mistyczna poezja perska: traktaty i poematy liryczne, bajecznie mieniące się kostiumy, piękne tancerki, wonne zapachy kadzideł i fajek wodnych, wschodni przepych…

Podczas występu zobaczycie Państwo między innymi taniec z mieczem, skrzydłami Isis oraz taniec z jedwabnymi wachlarzami i woalami.

Wszystko to sprawia, że „MAGIA ORIENTU” staje się dla widzów niezapomnianym przeżyciem pełnym zmysłowych doznań…

TANIEC BRZUCHA to pradawny taniec kobiet starożytnego Egiptu, wywodzący się z kultu bogini Izydy. Taniec ten łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece.

Justyna Baran – wokalistka, aktorka, plastyk. Absolwentka wokalistyki na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistka współpracująca z wieloma muzykami mdzy.in. Antonim Krupą, Januszem Baranem, zespołem Workaholic, biorąca udział w wielu projektach 
muzycznych i teatralnych. Współpracowała również z Markiem Piekarczykiem w spektaklu ”Klenczon poemat rockowy”.
Artystka ma na koncie liczne koncerty w krajach Orientu, m.in.: Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania oraz Jemen.

Tam właśnie – podczas koncertów i kontaktów z tą niezwykłą kulturą zafascynowała się Orientem i arabskim duchem. 

Dorota Pawłowska – związana z tańcem orientalnym od 2009 roku. Od 2012 roku członkini zespołu Sihir Stars (półfinalistek VI edycji Mam Talent oraz wielokrotnych mistrzyń Polski). Wraz z zespołem występowała na wielu festiwalach i konkursach zarówno w Polsce jak i za granicą (Włochy, Rosja, Ukraina, Białoruś, Czechy, Słowacja, Serbia, Grecja, Bułgaria). Finalistka Mistrzostw Polski 2014 w kategorii Klasyka i Show, zdobywczyni pierwszego miejsca na festiwalu Sezam 2014 (Białoruś) w kategorii półprofesjonalnej, drugiego miejsca w kategorii półprofesjonalnej Show na festiwalu Pressburg Dance Festival 2015 (Słowacja) oraz drugiego miejsca podczas European Golden Cup w Pradze w katergorii imporwizacja-profesjonaliści. W 2018 na Festiwalu Oriental Fairytales w Belgradzie zdobyła tytuł Rising Star.

Oliwia Rolnicka – tancerka formacji Sihir Stars i gwiazda Studia Tańca Sihir. Finalistka Mistrzostw Świata i Europy. Pięciokrotna mistrzyni Polski. Zwyciężczyni wielu międzynarodowych konkursów w tym Ah Ya Elbi- Wrocław, Pressburg Dance Fest-Bratysława, Orientalny Koktajl-na Bemowie oraz Stars Oriental Dance Cup 2020. Finalista konkursów, w Grecji, w Rosji, na Ukrainie, na Białorusi, w Czechach, na Słowacji. Jej ulubiony styl to romantic pop w którym najpiękniej można oddać tańcem uczucia i arabski feeling. 

Teatr VIS A VIS to klasyczny café-theatre w stylu RETRO nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej.
Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie – w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.
Teatr VIS A VIS to kieszonkowe Variété…
Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne – także w formie kameralnych widowisk plenerowych…
Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru VIS A VIS jest Bartłomiej Piotrowski – impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

NAJWIĘKSZE SZLAGIERY MUZYKI ORIENTALNEJ ŚPIEWA:

Justyna Baran

ZAPIERAJĄCE DECH W PIERSIACH ORIENTALNE

UKŁADY TANECZNE TAŃCZĄ:

Dorota Pawłowska  & Oliwia Rolnicka

W ROLI SUŁTANA:

Jakub Palacz

INSCENIZACJA:

Bartłomiej Piotrowski

3.10.2020 | sobota | 18:00

DZIEDZINIEC ZAMKU KRÓLEWSKIEGO

NIEPOŁOMICE

WSTĘP WOLNY

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności