Wyłączone zostały kasowniki w autobusach i tramwajach. Dziś jeździmy za darmo

22 września można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu zostaną wyłączone kasowniki w autobusach i tramwajach.

Kraków po raz 21. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 18. raz w Europejskim Dniu bez Samochodu.

Kampania trwa od 16 do 22 września każdego roku i ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. Tegoroczne hasło to „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Głównym celem kampanii jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Kampania ma na celu promowanie ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych gałęzi transportu.

Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej. Stanowi szansę na poprawę jakości życia mieszkańców.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności