Weź udział w paradzie moli i motyli książkowych

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci i dorosłych na finał drugiej edycji konkursu na najpiękniejszego mola i motyla książkowego oraz ich wielką paradę. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 września.

Mole i motyle książkowe, miłośnicy książek oraz dobrej zabawy, a także wszyscy sympatycy Biblioteki Kraków spotkają się w najbliższą sobotę, 26 września, w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

Spotkanie rozpocznie się prezentacją prac konkursowych, zaplanowaną na godz. 11.00. Uczestnicy konkursu wezmą udział wielobarwnym pochodzie, poznamy wyniki konkursu, a laureaci otrzymają nagrody. Wielką paradę poprowadzi Dariusz Cywka, aktor Teatru Otwartego T.O. w towarzystwie Gustawa – Mola Biblioteki Kraków.

W programie wydarzenia także pokazy taneczne w wykonaniu artystów ze Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu, przedstawienie „Co mogą smoki a czego nie, zaraz dowiesz się” zespół Teatru Otwartego T.O. oraz piknik. Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi malarka i ilustratorka Dominika Wojtylak, a także w grze terenowej „Detektywistyczne biuro śledcze – w poszukiwaniu zaginionej książki”. W programie także bajki opowiadane techniką kamishibai. Na czym polega ta japońska technika? – weźcie udział w paradzie i pikniku i przekonajcie się sami. Zakończenie pikniku planowane jest na godz. 15.00.

Konkurs i parada zostały zorganizowane w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji na stronie Biblioteki Kraków.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności