W tym miejscu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu!

W najbliższy piątek, 2 października br. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Radzikowskiego. Wykonawca rozpocznie kolejny etap prac.

Od sierpnia br. deweloper prowadzi prace związane z przebudową fragmentu ul. Radzikowskiego, od Elsnera do Weissa. Pracami objęta jest też tarcza skrzyżowania ulic Radzikowskiego i Weissa. Jezdnia Radzikowskiego zostanie poszerzona – powstanie lewoskręt, przebudowane zostaną chodniki, zatoka autobusowa, zjazdy oraz przejścia dla pieszych.

W piątek, w godzinach popołudniowych wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Na przebudowywanym fragmencie ul. Radzikowskiego (od Elsnera do Weissa) utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy. Roboty zostaną przeniesione na część południową jezdni, którą dotychczas prowadzony był ruch pojazdów. Kierowcy będą mogli skręcić z ul. Radzikowskiego w ul. Elsnera oraz ul. Weissa. Wyloty tych ulic w stronę Radzikowskiego zostaną otwarte, będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo (w ul. Radzikowskiego).

Dla pojazdów zostaną utrzymane objazdy, ulicami: Czerwieńskiego, Jaremy, Weissa, Różyckiego, Makowskiego i Stachiewicza (ewentualnie przez Łokietka i Wybickiego) lub przez Weissa do Chełmońskiego i Stachiewicza. Ruch rowerowy w kierunku ul. Rydla zostanie poprowadzony jezdnią w ruchu ogólnym, a w przeciwną stronę ciągiem pieszo-rowerowym po południowej stronie ul. Radzikowskiego. Linia autobusowa nr 904  będzie kursowała, jak do tej pory, z pominięciem przystanku “Radzikowskiego” funkcjonującego tylko w kierunku Prądnika Białego 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności