W sierpniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 309 120 pasażerów

W sierpniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 309 120 pasażerów to o 62% mniej w stosunku do sierpnia 2019 roku. Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 2 063 804 pasażerów czyli o 3,35 mln mniej niż analogicznym okresie poprzedniego roku.

 „W tym roku  podróż na wakacje z/do Kraków Airport przebiegała w innej rzeczywistości niż zawsze. Pasażerowie żegnali się z odprowadzającymi przed terminalem, tuż przed wejściem zobowiązani byli do mierzenia temperatury, a także do noszenia maseczek na terenie lotniska i na pokładach samolotów.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
 „Mimo tych nowych zasad, które obowiązują na wszystkich lotniskach czujemy atmosferę radości z podróżowania. Dziękujemy wszystkim, którzy zaufali krakowskiemu lotnisku. Wierzymy, że w tej trudnej sytuacji znajdziemy rozwiązanie, które pozwoli na powrót turystów i biznesu
 do Małopolski.”
– dodał Radosław Włoszek, prezes  zarządu Kraków Airport.

WYDARZENIA SIERPNIA W KRAKÓW AIRPORT

Powroty przewoźników na krakowskie niebo

Od sierpnia  Linie lotnicze  Aegean  oferują loty z Krakowa do Aten, ale oferta przesiadkowa pozwala wypoczywać także na Santorini czy na Krecie, czyli na dwóch najpiękniejszych miejscach na świecie, które zachwycają błękitno-białymi kolorami, antycznym spokojem i wspaniałą kuchnią. Do Kraków Airport powrócił także Jet2.com, brytyjska linia lotnicza z siedzibą w Leeds, która oferuje połączenia z Leeds,  Birmingham, Glasgow, Newcastle and Manchester.

 Wakacyjne Centrum Edukacji Lotniczej

Dobiegła końca tegoroczna edycja wakacyjnych kampów lotniskowych, podczas których uczestnicy wcielili się w rolę dziennikarzy i poznali strukturę, procedury i służby lotniskowe.
W ramach zajęć uczestnicy zdobyli wiedzę m.in. z zakresu: budowy i funkcjonowania lotnisk, zawodów i służb pracujących na lotnisku, zasad prawidłowego przygotowania bagażu do podróży lotniczej. Oprócz kreatywnej nauki jak zwykle nie zabrakło wspaniałej zabawy. Centrum Edukacji Lotniczej dołączyło do programu „Zwiedzaj Kraków” i oferuje 20 % zniżki na całą swoją ofertę.

Nowy rozkład pociągu SKA do/z Kraków Airport

Od dnia 30.08 pociągi SKA1 (trasa: Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko będą kursować z ograniczoną częstotliwością tj. co 60 minut, natomiast od dnia 29.09 na odcinku Kraków Główny – Kraków Lotnisko uruchomione zostaną dodatkowe pociągi zapewniające kursowanie pociągu z częstotliwością 30 minut.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności