Uczta dla filmożerców w Dworku Białoprądnickim

Dobra wiadomość dla kinomaniaków: 10 września Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki rusza z cyklem filmów dokumentalnych, prezentowanych podczas minionych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS – prawa człowieka w filmie. Jako pierwszy zobaczycie polski film pt. „6… 5… 4… 3… na ulicy” w reżyserii Roberta Kowalskiego. Organizatorzy zapraszają 10 września o godz. 19:00 (ul. Papiernicza 2, Sala Teatralna, Oficyna Wschodnia). Wstęp wolny.

Film, który zainauguruje cykl jest absolutnie „na czasie”. Opowiada o aktywistycznej ulicy, o akcjach, w których brały udział tysiące ludzi, ale także o protestach samotnych, jednoosobowych. Przez ostatnie trzy lata w Polsce zorganizowano setki demonstracji, wieców, blokad, marszów i pochodów. Sezon otworzyły wielkie, nawet 100-tysięczne manifestacje Komitetu Obrony Demokracji, później był grudniowy „pucz 2016”, cykliczne kontrmanifestacje smoleńskie, czarne marsze w obronie praw kobiet, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, oblężenia Sejmu, blokady marszów nacjonalistów i neofaszystów, protesty przeciwko ekshumacjom ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, akcje piętnujące pedofilię w kościele i wiele innych. Film opowiada o aktywistycznej ulicy. Autor był z kamerą na wydarzeniach wielkich, powszechnie znanych i zapowiadanych z wyprzedzeniem oraz akcjach specjalnych, utajnionych do samego końca.

Czas trwania filmu: 47 minut.

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w czterdziestu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów.

Informacje o wszystkich filmach, które w ramach projektu będzie można obejrzeć w Dworku: https://tiny.pl/7jccg

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/650671412241166/

Fot. Jakub Hankiewicz.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności