Śmiertelny wypadek motocyklisty w Krakowie. Policja podała szczegóły

Wczoraj na łamach CowKrakowie.pl informowaliśmy o tragicznym wypadku. Dziś policja podała więcej informacji na temat tego zdarzenia.

7 września br. około godziny 13:30 na ulicy Kokotowskiej w Krakowie, doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki Skoda z kierującym motorowerem. Niestety 43-letniego motocyklisty nie udało się uratować. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca motoroweru nie zdążył wyhamować i wjechał w bok pojazdu. Niestety skutek wypadku był tragiczny dla kierowcy jednośladu. Wezwane pogotowie nie mogło mu już pomóc.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i zorganizowali objazdy, kierując ruch na okoliczne ulice. Przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów.  Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśni dochodzenie Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza ze zbliżającym się okresem jesiennym, kiedy to zmieniająca się aura sprawia, że warunki na drodze mogą być nieprzewidywalne. Istotna jest koncentracja na sytuacji panującej na drodze, ograniczanie korzystania z rozpraszających uwagę gadżetów typu telefon, radio czy nawigacja.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności