Rozbudują drogę w Modlnicy!

Zamiast drogi jednojezdniowej – dwujezdniowa. Przebudowane skrzyżowania i drogi dojazdowe. Nowe zatoki autobusowe, chodniki, przejścia dla pieszych i ekrany akustyczne. To tylko niektóre elementy kompleksowego zadania drogowego, dla którego dziś Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wydał tzw. zrid, czyli decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej.

– Rozbudowa drogi krajowej nr 94 w miejscowości Modlnica w gminie Wielka Wieś to jedna z tych inwestycji, na którą Mieszkańcy liczyli od wielu lat. Nie tylko zapewni ona łatwiejszą komunikację lokalną i komfort jazdy, ale także poprawi bezpieczeństwo. Wjazd i wyjazd z Krakowa w kierunku Olkusza powinien się znacznie poprawić. Będzie szybciej, sprawniej, bezpieczniej. Co istotne, inwestycja w całości zostanie sfinansowana z budżetu państwa – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Przebudowany odcinek ma długość niemal 1,5 km. Zostanie on włączony do węzła Modlnica, co usprawni przejazd zarówno do drogi ekspresowej S 52, jak i autostrady A4. Wśród przebudowywanych skrzyżowań jest m.in. skrzyżowanie DK 94 z ul. Jurajską i ul. Lipową. Dwa skrzyżowania zostaną zastąpione rondami turbinowymi. Szacunkowy koszt inwestycji to blisko 50 mln złotych.

Wydanej decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może od razu przystępować do prac. Innymi słowy, niebawem okolice węzła Modlnica-Giebułtów zamienią się w wyczekiwany plac budowy.

– Wszyscy wiemy, jak takie drogi – zwiększające przepustowość odcinków i przynoszące Mieszkańcom oddech ulgi – są ważne. I dlatego właśnie takie inwestycje są jednym z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego – zarówno od strony finansowej, jak i proceduralnej. To m.in. sprawne wydawanie tzw. zridów jest obszarem, na który kładę szczególny nacisk w Urzędzie Wojewódzkim. Zależy mi również na efektywnej współpracy z samorządami i inwestorami realizującymi inwestycje ważne dla Mieszkańców i tę współpracę chcę jeszcze bardziej pogłębiać – podsumowuje wojewoda Łukasz Kmita.

Fot. MUW

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności