Przestępca działający metodą „na policjanta” oszukał seniorów w Wieliczce

31 sierpnia oszust podający się za funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie „komisarza Tomasza Biernackiego”, zadzwonił na telefon stacjonarny  starszego mieszkańca Wieliczki i powiedział że jego konto w banku jest zagrożone, ponieważ pracują tam oszuści którzy chcą ukraść mu pieniądze. Zapewnił mężczyznę że jest policjantem i żeby zadzwonił na nr 997 i zapytał się o takiego funkcjonariusza w celu potwierdzenia jego tożsamości. 

Następnie przekazał słuchawkę rzekomej   „prokurator Ewie Nawrot”, która instruowała mężczyznę o dalszych krokach. Kazała mu udać się do banku gdzie wypłacił 21 000zł. Mężczyzna został poinstruowany żeby wrzucić pieniądze do kosza na śmieci we wskazanym miejscu i udać się do domu,  gdzie przyjedzie do niego kom. Biernacki celem dokończenia sprawy. W ten oto sposób senior stracił 21 000 zł.

Usiłowanie kolejnych dwóch tego typu oszustw zgłoszono w Komendzie Powiatowej Policji  w Wieliczce we wtorek tj. 1 września, jednakże wytypowane przez przestępców osoby zachowały czujność i nie uwierzyły fałszywym policjantom. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności