Próbowali uciec policjantom. Mężczyźni usłyszeli zarzuty

Kilka dni temu policjanci pełniąc służbę w rejonie Podgórza Duchackiego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy sprayem malowali po stacji transformatorowej. Policjanci natychmiast podjęli wobec nich interwencje. Jeden z nich, widząc zbliżających się policjantów, wskoczył do swojego auta, którym zaczął się oddalać. Drugi natomiast rzucił się do ucieczki pieszej. 

Zostali jednak szybko zatrzymani przez policjantów, którzy podjęli za nimi pościg. W trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 15 puszek z farbą w sprayu. Zarówno 18-latek, jak i 19-latek po zatrzymaniu przewiezieni zostali do pobliskiego komisariatu.

Straty związane z działalnością pseudografficiarzy wycenione zostały na ponad 600 złotych. W trakcie przesłuchania zatrzymani tłumaczyli, że wcześniejszy napis na budynku im się nie podobał, dlatego postanowili go zmienić, wyrażając przy tym swoją sympatię dla jednego z klubów piłkarskich.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia stacji transformatorowej.Ponadto 19-letni mieszkaniec Słomnik odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności