Poprawią się warunki w dwóch kolejnych żłobkach

Zarząd Inwestycji Miejskich wybrał wykonawców dla prac modernizacyjnych w dwóch kolejnych żłobkach. Tym razem do końca tego roku warunki poprawią się w placówkach przy ul. Słomianej 7 oraz ul. Mazowieckiej 30 a.

Żłobek nr 23 przy ulicy Słomianej przejdzie kompleksową termomodernizację od dachu po fundamenty. Budowlańcy ocieplą stropodach, daszek nad wiatrołapem przy wejściu do budynku, odnowią elewacje. Zaizolowane zostaną fundamenty budynku. W tym przypadku wykonawcą robót będzie firma EXRIMO Sp. z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

Niełatwe zadanie czeka na wykonawcę modernizacji żłobka przy ulicy Mazowieckiej, firmę LAX-POL Adam Laskoś Kompleksowe Usługi Remontowo-Budowlane. Będzie musiał się zmierzyć z wymianą okazałego kopertowego dachu. Ale to nie wszystko. Zostanie wzmocniona cała konstrukcja więźby dachowej. Przy okazji tych prac, na poddaszu budowlańcy zainstalują oświetlenie.

Remonty żłobków przy Mazowieckiej i Słomianej będą wykonane jeszcze w tym roku. Na realizacji tych inwestycji ZIM wyda łącznie kwotę ok. 840 tys. zł.

Warto wiedzieć, że to nie pierwsza inwestycja Zarządu Inwestycji Miejskich, której celem jest poprawa infrastruktury dla najmłodszych. Pod koniec ubiegłego roku, na zlecenie ZIM zakończono kompleksową modernizację budynku żłobka samorządowego przy ul. Sienkiewicza. Zadanie uzyskało dotację ze środków unijnych.

Natomiast na przełomie 2017 i 2018 roku do użytku oddany został wybudowany od podstaw żłobek przy ul. Lipskiej na osiedlu Mały Płaszów.

W planach inwestycyjnych ZIM na ten rok jest jeszcze adaptacja pomieszczeń na potrzeby żłobka w jednym z bloków komunalnych wybudowanych w ramach osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności