Policjanci odzyskali skradziony skuter i zatrzymali poszukiwanego 26-latka

15 września br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach został powiadomiony o pozostawionym przy lesie skuterze. Na miejsce został wysłany patrol, który potwierdził fakt zgłoszenia. Pozostawiony motorower stróże prawa sprawdzili w policyjnej bazie danych. Okazało się, że figuruje on jako utracony i poszukiwany przez Komisariat Policji w Chełmku, a tablice rejestracyjne, jakie posiadał, są przypisane do innego pojazdu. Skuter został przez policjantów zabezpieczony.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili właściciela tablicy rejestracyjnej założonej na skradzionym skuterze – to 26-latek z gminy Krzeszowice. Policjanci udali się do miejsca jego zamieszkania, gdzie ujawnili inny częściowo rozebrany motorower, którego numer VIN był przypisany do ujawnionej przy skradzionym skuterze tablicy rejestracyjnej. Mężczyzna tłumaczył się tym, że tablicę rejestracyjną od swojego skutera oddał znajomemu, bo jej już nie potrzebował. Okazało się też, że 26-latek jest poszukiwany przez sąd do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych oraz do zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego, celem odbycia 8 miesięcy kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia policjanci doprowadzili 26-latka do aresztu śledczego, gdzie odbędzie wcześniej zasadzona karę pozbawienia wolności. Teraz policjanci wyjaśniają kto stoi za kradzieżą skutera.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności