Okradł swoją byłą dziewczynę i groził jej śmiercią

Krakowscy policjanci zatrzymali 36-letniego obywatela Brazylii, który odpowie teraz za grożenie swojej byłej partnerce a także za kradzież na jej szkodę biżuterii, sprzętu elektronicznego oraz dokumentów. Mężczyzna za przestępczą działalność usłyszał już zarzuty.

5 września br. funkcjonariusze udali się do jednej z kamienic w centrum miasta, gdzie według ustaleń miał zamieszkiwać obywatel Brazylii, który kilka dni wcześniej okradł swoją byłą partnerkę. Mężczyzna miał ukraść jej laptopa, biżuterię oraz dokumenty. Pokrzywdzona  wyceniła wartość skradzionych przedmiotów na ponad 11 tysięcy złotych. Kobieta złożyła także zawiadomienie, że jej były chłopak kierował wobec niej groźby pozbawienia życia. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów  przed budynkiem w którym zamieszkiwał. W trakcie dalszych działań policjanci odnaleźli skradzione przedmioty, które zostały zabezpieczone a następnie zwrócone właścicielce. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do pobliskiego komisariatu, skąd trafił do policyjnego aresztu.

36-latek usłyszał zarzuty kradzieży, ukrywania dokumentu bez prawa do jego rozporządzaniem oraz kierowania gróźb karalnych w kierunku innej osoby. Wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do osoby pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 20 metrów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności