Niecodzienny marsz odbędzie się w Krakowie. Przygotowano mnóstwo atrakcji! Zapraszamy w sobotę

Gdy w czasie powodzi 2010 roku Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej groziło zalanie, krakowianie zareagowali natychmiast na apel Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i wszystkie przebywające tam psy oraz koty znalazły bezpieczne schronienie. W tym roku Schronisko również apeluje – ale tym razem o przybycie w sobotę, 5 września, na Marsz Azylanta – niech na bulwarach spotkają się opiekunowie z adoptowanymi szczęśliwymi zwierzakami! Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Dziesiąty Marsz Azylanta odbędzie się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Schronisko informuje na swojej stronie: „Nie chcemy rezygnować z corocznego wydarzenia upamiętniającego wielką ewakuację schroniska, spowodowaną zagrożeniem powodziowym w 2010 roku, a przy tym będącego okazją do spotkania wielu wspaniałych miłośników zwierząt, którzy swych najwierniejszych przyjaciół znaleźli właśnie w schronisku”. Organizatorzy marszu chcą także przekonać wszystkich, że przygarnięte zwierzaki nie są w niczym gorsze od tych kupionych i że w schronisku na dom czeka wiele wspaniałych psów i kotów.

Marsz wyruszy o godz. 10.00 z bulwaru Czerwieńskiego, przy moście Dębnickim, a następnie przejdzie bulwarami pod pomnik Psa Dżoka, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy. W programie m.in.: bezpłatne chipowanie, malowanie psich portretów, pokaz szkolenia, wybory psiego króla i królowej i wiele innych atrakcji.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności