Niecodzienna interwencja policjantów na autostradzie A4

6 września br. policjanci realizowali czynności do niecodziennej interwencji. W godzinach popołudniowych w trakcie patrolu autostrady A4 w kierunku Rzeszowa funkcjonariusze zauważyli leżący na pasie ruchu portfel koloru ciemnego. Z uwagi na prędkość poruszania się oraz duże natężenie ruchu policjanci udali się do pierwszego węzła aby zawrócić i powrócić w miejsce, gdzie znajdował się portfel.

W trakcie przejazdu policjanci zauważyli pieszą idącą pasem awaryjnym w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Jak okazało się była to pasażerka pojazdu z którego to kierujący ( mąż kobiety ) zgubił portfel, który prawdopodobnie przed wyjazdem pozostawił na dachu. Gdy się zorientował, że nie ma go w kieszeni i widział w lusterku wstecznym, że coś spada z jego dachu zatrzymał się na pasie awaryjnym i wraz z żoną podjął próbę poszukiwań. Żona udała się pieszo pasem awaryjnym natomiast on pojazdem udał się w miejsce gdzie widział przedmiot spadający ze swojego dachu.

Z uwagi na powyższą sytuację policjanci wraz z kobietą udali się na 403 km autostrady gdzie zastali pojazd Land Rover oraz jego kierującego, który był już w posiadaniu portfela ale bez zawartości. Policjanci dokonali penetracji przyległego terenu i na pasie rozdziału jak również pasie awaryjnym odnaleźli gotówkę w kwocie 530 zł oraz dokumenty w tym ważną dla kierującego kartę bankomatową.

Cała interwencja zakończyła się pomyślnie dla kierującego oraz jego pasażerki.

Fot.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności