Nauczyciele z VI LO otrzymali ujemny wynik na COVID-19. Wracają do pracy

Dobra wiadomość nadeszła z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza – w szkole nie ma ogniska koronawirusa. – Każdy z dziewięciu naszych nauczycieli skierowanych decyzją PSSE w Krakowie na kwarantannę otrzymał negatywny wynik testu. Wszyscy wracają więc do normalnej pracy – informuje dyrektor „Szóstki” Czesław Wróbel.

31 sierpnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna skierowała dziewięciu nauczycieli VI Liceum Ogólnokształcącego na kwarantannę. Powód? Osoby te mogły mieć kontakt z zakażonym nauczycielem tej szkoły. Ponieważ wszystko działo się jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, nie było żadnego zagrożenia dla uczniów.

Sanepid nie zgodził się na przejście szkoły w tryb zdalny. Dyrektor liceum wyznaczył zastępstwa za nieobecnych nauczycieli. Pod koniec pierwszego tygodnia września wszystkim kwarantannowanym zrobiono testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyniki okazały się negatywne. Wiadomość tę przekazał dyrektor VI LO Czesław Wróbel.

–  Każdy z dziewięciu nauczycieli VI LO skierowanych decyzją PSSE w Krakowie na kwarantannę, w związku z możliwością kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem, otrzymał ujemny wynik testu. Wszyscy nauczyciele wracają do normalnej pracy – informuje dyrektor „Szóstki”.

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności