Most Piłsudskiego zyskał iluminację. Zobaczcie zdjęcia

Najstarsza przeprawa na Wiśle w Krakowie, łącząca Podgórze z Kazimierzem, zyskała iluminację. W środę wieczorem odbyły się odbiory inwestycji i próbna iluminacja mostu. Przeprawa będzie na stałe podświetlona po zmroku, po wznowieniu ruchu samochodowego w ciągu ul. Krakowskiej.

Montaż iluminacji mostu był jednym z kluczowych punktów remontu przeprawy. Lampki rozświetlą długą na 147,5 metra kratownicową konstrukcję.

W trakcie remontu mostu wymienione zostały zniszczone i skorodowane nity, za pomocą których połączone są elementy mostu. Cały most był poddany piaskowaniu, a stalową konstrukcję po oczyszczeniu pomalowano tak, by była jak najlepiej zabezpieczona przed korozją. Odnowione zostały balustrady, a zwieńczeniem prac był montaż nowych latarni.

Odnowiona konstrukcja nośna mostu w kolorze niebieskim będzie podświetlona białą – zimną barwą. Dolna część mostu (kamienne filary i podpory) – ze względu na inny charakter i funkcję – będzie oświetlona światłem o cieplejszej barwie – jasnożółtej z możliwością zmiany barwy. Na moście zamontowano ok. 662 opraw iluminacyjnych i 4 oprawy oświetlenia jezdni, w tym: oprawy liniowe, projektory, reflektorki, naświetlacze z opcją zmiany barwy światła, paski LED.

Most im. marszałka Józefa Piłsudskiego oddano do użytku w 1933 r. Jest to najstarszy most na Wiśle w Krakowie.

Zobaczcie również archiwalne zdjęcia z budowy tego mostu. KLIKNIJ TUTAJ

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności