Miejski program szczepień przeciw grypie

W tym roku Kraków po raz kolejny zaprasza seniorów do skorzystania z programu szczepień ochronnych przeciw grypie dla osób po 65. roku życia.

Program realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków” 2019-2021. W ramach programu przewidziano bezpłatne wykonanie badania lekarskiego oraz szczepienie przez lekarza lub pielęgniarkę.

Przed szczepieniem należy zarejestrować się telefonicznie w jednej z placówek realizujących program lub w innej, w której ma się odbyć szczepienie. Wykaz realizatorów oraz numerów telefonów, pod którymi można się zarejestrować dostępny jest tutaj.

Konsultacja lekarska może odbyć się na dwa sposoby, tj. w formie teleporady lub bezpośredniej konsultacji internistycznej w przychodni. O sposobie przeprowadzenia badania decyduje lekarz postępujący zgodnie z obowiązującymi zasadami w określonej przychodni.

Od 1 września szczepienia przeciwko grypie są refundowane:

  • w wysokości 50 proc. dla:
    • dzieci w wieku od 3 do 5 lat
    • dorosłych, do 65. roku życia z chorobami współistniejącymi, np. z chorobami metabolicznymi, kardiologicznymi, oddechowymi, po transplantacjach
    • kobiet w ciąży
    • dorosłych od 65. do 75. roku życia
  • w wysokości 100 proc. dla osób powyżej 75. roku życia.

Pełną informację na temat szczepień przeciw grypie można także uzyskać pod numerem Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej 12 661 22 40.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności