Krakowskie place targowe i nie tylko – zaproszenie na spacer z przewodnikiem

Krakowskie place targowe i nie tylko – zaproszenie na spacer z przewodnikiem

We wrześniu Koło Grodzkie PTTK kontynuuje 48. sezon akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. W jej ramach już w najbliższą sobotę, 5 września, zaprasza na kolejny spacer z przewodnikiem  – tym razem pod hasłem „Krakowskie place targowe i nie tylko”.

„Wszelkiej maści place targowe były i są dobrze znane naszym rodzicom i dziadkom, którzy na nich zaopatrywali się we wszelakie produkty. Później zostały nieco zapomniane, lecz dzisiaj wracają do łask. Podążając za trendami, szukamy teraz produktów lokalnych i zdrowych. Kto nie zna Starego lub Nowego Kleparza, albo nie słyszał o słynnej krakowskiej przekupce? Ale czy wiecie, skąd takie miejsca się wzięły? Jaka jest ich historia? Podczas spaceru skupimy się na placach, halach, targowiskach, straganach, czyli szeroko pojętym handlu ulicznym w Krakowie, ale nie tylko tym współczesnym, ale także tym historycznym. Pierwsza hala targowa w Krakowie to przecież Sukiennice! I do dzisiaj pełni swoją funkcję” – czytamy w opisie spaceru.

Spotkanie o godz. 9.00 przez budynkiem Domu Turysty PTTK – Hotelu „Wyspiański” na ul. Westerplatte 15.

Z uwagi na aktualną sytuację, w celu zapewnienia odpowiedniej obsady przewodnickiej (zapewnienia małych grup), Koło Grodzkie PTTK zachęca do wcześniejszego zgłoszenia zamiaru udziału za pośrednictwem formularza on-line.

Organizatorzy przypominają, że podczas spacerów wszystkich uczestników obowiązują aktualne zasady i ograniczenia:

  • należy stosować się do zaleceń i obostrzeń władz i służb sanitarnych
  • należy stosować się do poleceń i próśb przewodnika
  • zachowywać minimum 1,5-metrowy odstęp od innych uczestników wycieczki
  • zakrywać nos i usta (maseczką, chustą lub inną częścią odzieży)
  • w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia należy zostać w domu i skontaktować się z lekarzem.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej kologrodzkie.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności