Kraków zaprasza do szczepień ochronnych przeciw grypie

W tym roku Kraków po raz kolejny zaprasza seniorów do skorzystania z programu szczepień ochronnych przeciw grypie dla osób po 65. roku życia.

Program realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków” 2019-2021. W ramach programu przewidziano bezpłatne wykonanie badania lekarskiego oraz szczepienie przez lekarza lub pielęgniarkę. Szczepienia będą wykonywane najwcześniej na przełomie września i października 2020 r. – w zależności od dostępności szczepionek.

Przed szczepieniem należy zarejestrować się telefonicznie w jednej z placówek realizujących program. Wykaz realizatorów oraz numerów telefonów, pod którymi można się zarejestrować dostępny jest tutaj.

Pełną informację na temat wykazu realizatorów wykonujących szczepienie przeciw grypie osobom po 65. roku życia można także uzyskać pod numerem Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej 12 661 22 40.

Z końcem września br. zostanie ogłoszona informacja o dodatkowych realizatorach miejskiego rogramu szczepień ochronnych przeciw grypie dla osób po 65. roku życia.

Realizacja programu potrwa do wyczerpania limitu szczepionek.

Info UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności