Kraków ponownie ubiega się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy”

Kraków ponownie ubiega się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy”. Europejskie miasta, które złożą aplikację w konkursie, zostaną ocenione w dwunastu kategoriach. Kraków w swoim wniosku wskaże plany na najbliższe lata, skupiające się na dążeniu do bycia miastem ekologicznym i przyjaznym dla mieszkańców.

Przypomnijmy, w konkursie o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2022” Kraków zajął piąte miejsce. Finalistami zostały: Tallin, Grenoble, Dijon i Turyn. O tytuł ubiegało się łącznie 18 europejskich metropolii.

W zeszłorocznej edycji Kraków wyprzedził m.in. Lyon, Parma, Perugia, Sofia, Zagrzeb, Maribor, Murcia, Budapest, Pecs, Belgrad, a z Polski Katowice, Gdańsk i Poznań.

Droga, którą rozwija się Kraków, została oceniona pozytywnie. To dało podstawy do tego, by ponownie ubiegać się o ten zaszczytny tytuł.

Konkurs jest inicjatywą 15 europejskich miast, które postanowiły docenić inne metropolie, które dążą do bycia przyjaznym dla środowiska i mieszkańców miejscem do życia.

Tytuł Zielonej Stolicy Europy jest przyznawany od 2010 r. Nagroda trafia do miasta, które zobowiązuje się do ciągłych i ambitnych celów w zakresie dalszej poprawy środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz konsekwentnie osiąga wysokie standardy środowiskowe.

Info UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności