Kraków będzie miał swoje jadalne kubki!

Chlebowe, wypiekane kubki do zup, bo o nich mowa, to niezwykły produkt marki Soup Culture, który został przez nich stworzony i opatentowany. Od początku działalności firmy,  do dzisiaj, zupiarnie Soup Culture działają już w 10 krajach! Jest wśród nich Polska i to właśnie w tym roku, w październiku, do grona miast, w których są już dostępne jadalne kubki, dołączy Kraków!

Dwa słowa o historii

Firma rozpoczęła swoje istnienie w Kijowie, w 2014 roku, i miała prosty cel – ograniczyć używanie naczyń jednorazowych, wykonanych z materiałów sztucznych w gastronomii street foodowej! Ponadto chciała wprowadzić na rynek zdrowy, wegetariański produkt, dostępny w wygodnej formie, jako alternatywę dla coraz gorszej jakości fast foodu. 

W tym celu stworzyła własną technologię produkcji jadalnych naczyń i rozpoczęła zagraniczną ekspansję.
Pierwszym krajem, który miał swoje Soup Culture poza Ukrainą, była Polska. To tutaj przyjechał z Kijowa twórca pieca do jadalnych kubków i tu stworzył produkcję maszyn, które wyróżniają markę na rynku gastronomicznym. Stworzona w Warszawie produkcja zaopatruje w piece wszystkie lokale Soup Culture w Polsce i za granicą. 

Soup Culture Kraków

Na tej technologii opiera się firmowy system franczyzowy, bowiem maszyny do wypieku jadalnych naczyń dostępne są tylko dla franczyzobiorców*.

W Polsce, na ten ekologiczny model biznesu zdecydowali się już przedsiębiorcy w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. W tym roku dołączają do nich pasjonaci zdrowego żywienia z Krakowa. Otworzą oni swoją zupiarnię 23 października, przy ul. św. Sebastiana 10, w Śródmieściu. W ofercie, na początek, będzie ponad 50 smaków, komponowanych w tygodniowe menu kremowych zup, gotowanych bez dodatku mięsa, chemii spożywczej, polepszaczy smaku czy mącznych zagęstników. Główną ideą Soup Culture jest promowanie zdrowia, więc dania tworzone są ze świeżych i zbilansowanych produktów, często sezonowych, a to, co robi na gościach największe wrażenie, to opakowanie, w którym kremy są serwowane. Jadalne, świeżo wypiekane kubki składają się z wybranego rodzaju mąki (pszenna, pełnoziarnista, bezglutenowa) z dodatkiem wody, oleju roślinnego, i przypraw. Atrakcyjną, kolorową gamę barw osiąga się poprzez dodanie soku lub proszku z warzyw czy alg: buraków, marchewki, spiruliny. Zupy i kubki przygotowywane są w zasięgu wzroku klientów, zatem wizyta w Soup Culture jest niekiedy, poza logicznym efektem zaspokojenia głodu, atrakcją samą w sobie. Klienci nagrywają proces wypieku kubków i przekazują dalej wieść o tym, że kiedy się chce eko-logicznie, to można 🙂
*W Polsce istnieje również możliwość współpracy partnerskiej, która bazuje na samodzielnym wypiekaniu naczyń i posiadaniu maszyny bez systemu franczyzowego.  

Materiały prasowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności