Koronawirus: Komunikat MPK w Krakowie

W związku z opublikowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego zasadami bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce MPK informuje, że od czwartku, 3 września prowadzący pojazdy znów będą otwierać drzwi na każdym przystanku. To oznacza, że pasażerowie nie będą już musieli dotykać przycisków, aby wsiąść lub wysiąść z tramwaju czy autobusu.

Dotyczy to również przystanków na żądanie, na których prowadzący będą się zatrzymywać bez oczekiwania na sygnał ze strony pasażera.Jednocześnie zwracamy uwagę, że otwieranie drzwi przez prowadzących jest technicznie możliwe we wszystkich autobusach i większości tramwajów. Nie ma takiej technicznej możliwości w tramwajach typu E1, c3, dwukierunkowych GT8S oraz wagonach N8.

Jednocześnie przypominamy, że we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej pasażerowie mają obowiązek zasłania ust i nosa. Przypomina o tym specjalny komunikat głosowy emitowany w tramwajach i autobusach.W każdym autobusie i tramwaju nadal będzie obowiązywać wydzielona strefa w rejonie kabiny prowadzącego oraz brak możliwości wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami.Warto podkreślić, że każdego dnia w pojazdach MPK SA dezynfekowane są wszystkie elementy, których dotykają pasażerowie, takie jak: przyciski, uchwyty, poręcze, automaty biletowe oraz kasowniki.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności