Instytut Onkologii wstrzymuje przyjęcia do Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Kliniki Urologii Onkologicznej

Przekazujemy komunikat w sprawie wstrzymania przyjęć do Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Kliniki Urologii Onkologicznej.

„W związku z potwierdzonym badaniami molekularnymi zakażeniem SARS-CoV-2 u dwóch pielęgniarek Kliniki Chirurgii Onkologicznej, od dziś aż do odwołania wstrzymujemy przyjęcia pacjentów do Kliniki Chirurgii Onkologicznej oraz wydzielonej z niej niedawno Kliniki Urologii Onkologicznej. Na ten czas unieruchamiamy również Blok Operacyjny i gabinet chirurgiczny. Pacjenci hospitalizowani w obu klinikach – w sumie 22 osoby – pozostają w nich na kwarantannie i mają zapewnioną opiekę pielęgniarsko-lekarską.

Wszyscy zostali dzisiaj poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV-2, wyniki ich badań będą znane jutro. Sukcesywnie badani są również wszyscy pracownicy medyczni, w tym lekarze, pielęgniarki oraz salowe, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonymi pielęgniarkami. Pozostałe kliniki, tzn. Klinika Radioterapii, do której dziś wznowiono przyjęcia pacjentów, Klinika Onkologii Klinicznej i Klinika Ginekologii, wszystkie zakłady oraz Przychodnia Przykliniczna Narodowego Instytutu Onkologii w Krakowie pracują normalnie. Zgodnie z planem wykonywane są też badania diagnostyczne.

Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad obowiązujących w Instytucie w czasie pandemii, w tym zwłaszcza o noszeniu maseczki ochronnej, zachowywaniu bezpiecznego dystansu i dezynfekcji rąk. Na terenie szpitala obowiązuje zakaz odwiedzin, ograniczamy również wstęp osobom towarzyszącym pacjentom zgłaszającym się na badania i leczenie ambulatoryjne. Wyjątkiem są osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym i niepełnosprawnym, którzy wymagają stałej opieki.”

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności