Dwóch mężczyzn odpowie za pobicie oraz znieważenie obcokrajowców

2 sierpnia br. około godziny 5, do czterech obcokrajowców stojących przed jednym z lokali w centrum miasta podeszła grupa osób, która zaczęła ubliżać i wyzywać ich z powodu przynależności rasowej. Po agresji słownej, sprawcy zaczęli popychać, uderzać i kopać tych mężczyzn. Jak się później okazało, podczas ataku  jeden z cudzoziemców doznał skręcenia stawu skokowego. Ucierpiał również obywatel Polski, który stanął w obronie zagranicznych gości. Dodatkowo, agresorzy zabrali telefon komórkowy, należący do jednego z pokrzywdzonych. Dopiero kiedy jeden z zaatakowanych mężczyzn powiadomił telefonicznie o całym zdarzeniu policję, agresorzy uciekli. Po kilku minutach od zgłoszenia funkcjonariusze byli już na miejscu. Poszkodowani opisali wygląd sprawców oraz przedstawili przebieg zdarzenia. Mundurowi niezwłocznie sprawdzili okolicę, jednak nikogo o podanej fizjonomii nie napotkali.

3 września br. w wyniku przeprowadzonych ustaleń policjanci udali się na jedno z osiedli przy Placu Centralnym, gdzie zamieszkiwać miał jeden z agresywnych mężczyzn. Na miejscu funkcjonariusze zastali 28-latka. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci natrafili na ponad 65 gramów mefedronu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. Tego samego dnia, w mieszkaniu w rejonie Grzegórzek kryminalni zatrzymali również 24-latka biorącego udział w zdarzeniu. Po przeprowadzonych czynnościach obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani odpowiedzą za udział w pobiciu, publiczne znieważenie i stosowanie przemocy w stosunku do innych osób z powodu ich przynależności rasowej, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innej osoby, żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy oraz jej uszkodzenie. Starszy z nich usłyszał dodatkowo zarzut posiadania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. 28-latkowi grozi 10 lat odsiadki, natomiast jego młodszy kolega może trafić do zakładu karnego na 8 lat. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności