Bonarka się zmienia! Będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów handlowych w Polsce

Bonarka przechodzi kompleksową modernizację. Wprowadzane zmiany sprawią, że centrum stanie się jednym z najnowocześniejszych obiektów handlowych w Polsce. We wrześniu do użytku zostaną oddane dwie nowe inwestycje – zmodernizowane toalety na poziomie +1 wraz z prowadzącym do nich korytarzem oraz odnowione wejście typu lobby z parkingu.  

Rok 2020 to dla Bonarki czas intensywnego rozwoju, którego nie powstrzymała nawet pandemia. Modernizacji uległo wnętrze budynku. Nowy wygląd galerii to połączenie stylowego designu, wysokiej funkcjonalności i innowacyjnych rozwiązań. Zmiany są także widoczne w ofercie Bonarki. Wiele sklepów przeszło metamorfozę. Część marek zdecydowała się na powiększenie lokalu albo otwarcie drugiego punku. Pojawiły się także zupełnie nowe.

Elementem modernizacji Bonarki, który wzbudza bardzo duże zainteresowanie, jest odnowiona część pasażu. Jego wysublimowana estetyka przyciąga entuzjastów nowoczesnego designu. Pasaże są utrzymane w stonowanej kolorystyce.  Dominuje biel i antracyt. Modernizacja pasażu umożliwiła powiększenie przestrzeni handlowej i stworzenie nowych traktów komunikacyjnych, co w połączeniu z nową lokalizacją wind i schodów ruchomych bardzo pozytywnie wpłynęło na komfort przemieszczania się po Bonarce.  Warte uwagi są także sufity nad pasażami. Zastosowana w nich zaawansowana technologia znacznie poprawiła akustykę całej przestrzeni.

Liczne zmiany w przestrzeni użytkowej w Bonarce są podyktowane przede wszystkim troską o komfort i bezpieczeństwo klientów. Nie inaczej było w przypadku modernizacji toalet na poziomie +1, które zostały oddane do użytku na początku września. Ich projekt został dostosowany do obecnej sytuacji sanitarnej. W toaletach ograniczono do minimum punkty styku m.in. dzięki wykorzystaniu bezdotykowych urządzeń i akcesoriów. Nowa geometria przestrzeni zapewnia klientom większą intymność i wygodę. Zarówno w toaletach damskich, jak i męskich znajdują się także kabiny dedykowane najmłodszym. Projekt modernizacji objął także toaletę dla niepełnosprawnych i seniorów. Zastosowane w niej rozwiązania ułatwiają poruszanie się i dają możliwość wezwania pomocy w razie potrzeby.

Remontowi został także poddany korytarz prowadzący do toalet. Ciekawy design, dodatkowe oznaczenia i udogodnienia (źródełko wodne, czyścik do obuwia, miejsce na podłączenie ładowarek oraz wygodne siedzisko), wpływają na komfort użytkowania. Obok wejścia do toalet mieści się także pokój rodzica, dostosowany do potrzeb zarówno rodziców, jak i dzieci.

Odnowione toalety to nie koniec nowości, jakie przygotowała Bonarka dla swoich klientów we wrześniu – mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki. – Pod koniec miesiąca zostanie uruchomione odnowione wejście typu lobby z parkingu. Zaprowadzi ono klientów wprost na plac przy wejściu od ulicy Bulwarowej, co pozwoli im błyskawicznie znaleźć się w samym centrum obiektu. Te i inne zmiany przeprowadzane od 2019 roku mają sprawić, że Bonarka stanie się jednym z najnowocześniejszych obiektów handlowych w Polsce. Wysoka odwiedzalność i zadowolenie klientów są dla nas najlepszą nagrodą za podjęte działania. 

Modernizacja Bonarki jest efektem współpracy wielu firm specjalizujących się w aranżacji przestrzeni. Głównym wykonawcą, odpowiedzialnym za remont pasaży i poszerzenie przestrzeni handlowej, było konsorcjum firm Forhaus i Reesco. Firma Ad – Astra była natomiast w całości odpowiedzialna za odnowienie toalet. Prace modernizacyjne w centrum zostały przeprowadzone zgodnie z projektem przygotowanym przez krakowskie biuro architektoniczne Rubicon.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności