Agresor wyraził skruchę i zadeklarował chęć naprawienia szkód

5 września br. około godziny 6:30 do jednego z kursujących w tym dniu tramwajów przy ul. Lipskiej wsiadł pobudzony 29-letni mężczyzna, który od razu skierował się w kierunku motorniczego. Mężczyzna zerwał taśmę, która w trakcie obowiązywania obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzenienia się koronawirusa wyłączała przednią część pojazdu z użytkowania pasażerów. (O tym zdarzeniu informowaliśmy na łamach CowKrakowie.pl TUTAJ)

Następnie zaczął on szarpać za drzwi wejściowe do kabiny motorniczego, dokonując ich uszkodzenia, jednocześnie grożąc motorniczemu pozbawieniem życia. Motorniczy natychmiast powiadomił o całym zajściu centralę MPK, a następnie z pomocą  jednego z pasażerów odepchnął agresora. Widząc tak zdecydowaną reakcję 29-latek postanowił opuścić tramwaj.

O całym zajściu powiadomieni zostali policjanci, którzy po kilku minutach byli już na miejscu. Mundurowi natychmiast zatrzymali 29-latka, który znajdował się nieopodal tramwaju. Badanie pod kątem trzeźwości wykazało stężenie blisko 2 promili alkoholu w organizmie zatrzymanego. Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie, a następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu, w niedzielę, 29-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Wstępne straty w tramwaju wycenione zostały na kwotę nie mniejszą niż 550 złotych.
Podejrzanemu grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności, przy czym za występek o charakterze chuligańskim  kara może zostać zwiększona.  Podczas przesłuchania podejrzany wyraził  skruchę i  zadeklarował chęć naprawienia szkód.  

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności