3. Wodecki Twist Festiwal już wkrótce w wersji on-line

W tym roku 3. Wodecki Twist Festiwal odbędzie się w internecie. Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego zaplanowała na niedzielę, 27 września specjalny koncert galowy z piosenkami o miłości oraz wspólne śpiewanie.

Festiwal co roku inaugurowała piosenka „Zacznij od Bacha” w wykonaniu najznakomitszych chórów z całej Polski. Organizatorzy nie rezygnują z tego zwyczaju, ale w związku z ograniczeniami epidemiologicznymi przenoszą wspólne śpiewanie z Rynku Głównego do internetu. Zespoły chóralne przygotują nagranie piosenki Zbigniewa Wodeckiego i w niedzielę, 27 września, zaproszą do śpiewania widzów i fanów festiwalu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tego samego dnia będzie można obejrzeć na żywo transmitowany z Teatru im. Juliusza Słowackiego wyjątkowy, jubileuszowy koncert. Program gali pod tytułem „Dobrze, że jesteś” wypełnią najpiękniejsze piosenki i duety o miłości, które skomponował Zbigniew Wodecki, a także z jego lubianego przez publiczność repertuaru.

Specjalne aranżacje na tę okazję przygotował Tomasz Szymuś, pod którego batutą wystąpią muzycy tego dnia. Zespołowi będą towarzyszyć artyści Santander Orchestra. Na scenie pojawią się: Kuba Badach, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska oraz Ewelina Cassette, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Koncert poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Część muzyczną uzupełnią audiowizualne materiały z archiwum – a w nich zarówno Zbigniew Wodecki, jak i charyzmatyczny, artystyczny Kraków.

Koncert transmitowany będzie na żywo na kanale YouTube Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego i dostępny w internecie bezpłatnie przez pół roku od daty premiery.

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa. Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności