Zwiedzanie zajezdni autobusowej w Bieńczycach nie odbędzie się!

Planowane na sobotę, 15 sierpnia zwiedzanie zajezdni autobusowej w Bieńczycach, przy ul. Makuszyńskiego 34 nie odbędzie się. Niestety utrzymujący się w Małopolsce wysoki poziom zachorowań na COVID-19 nie pozwala na planowany wcześniej przejazd przez zajezdnię autobusową. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przygotowało jednak coś w zamian.

Aby wspólnie uczcić jubileusz 50-lecia zajezdni, w najbliższych tygodniach przygotowany zostanie wirtualny spacer po najciekawszych zakątkach zajezdni.

Przypomnijmy. Budowę rozpoczęto 4 stycznia 1966 roku, prace prowadzone były przez Krakowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. W sobotę, 13 czerwca 1970 roku zajezdnia Bieńczyce rozpoczyna swoją działalność. Ze względu na stale zwiększającą się liczbę autobusów zajezdnia na przestrzeni tych 50 lat przechodziła wiele modernizacji oraz eksploatowała różnego typu autobusy, a najbardziej kojarzymy ją z pojazdami z napędem hybrydowym. Stan inwentarzowy z początku lat siedemdziesiątych to 134 autobusy w tym 98 Jelczy. Obecnie w zajezdni Bieńczyce stacjonuje 186 autobusów. Każdego dnia wyjeżdża stąd 132 pojazdów obsługując 67 linii (w tym 36 miejskich, 31 aglomeracyjnych i 7 nocnych).

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności