Zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki

MPK w Krakowie

Uwaga pasażerowie! W związku z likwidacją odcinka jednotorowego i demontażem tymczasowych rozjazdów przy ul. Zakopiańskiej, w dniach 22-28.08.2020 r. (sobota – piątek) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linie 8, 19 i 22 – będą kursować po trasach czasowo skróconych do pętli Łagiewniki. Godziny odjazdów na skróconych odcinkach tras pozostaną bez zmian;
  • linia 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca po trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Łagiewniki. Linia będzie kursować z częstotliwością co 7,5 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godziny 8:00 co 15 minut). Autobusy linii 708 będą zatrzymywać się na następujących przystankach:
    • przystanek końcowo-początkowy „Borek Fałęcki” będzie zlokalizowany na pętli; dodatkowo, w kierunku Łagiewnik będzie funkcjonował przystanek przelotowy „Borek Fałęcki” zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli;
    • przystanki „Solvay” oraz „Łagiewniki ZUS” będą funkcjonować w rejonie istniejących przystanków tramwajowych;
    • przystanki przelotowe „Łagiewniki” będą zlokalizowane: w kierunku Borku Fałęckiego na ul. Zakopiańskiej, natomiast w kierunku Łagiewnik na ul. Brożka.
    • przystanek końcowo-początkowy „Łagiewniki” będzie zlokalizowany na pętli.

            Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

            Bilety okresowe wykupione na linie 8, 19 i 22 zachowują ważność na całej trasie linii 708.

            Pozostałe zasady zachowania ważności biletów okresowych pozostają bez zmian.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności