Zmiana rozkładu jazdy pociągów Kolei Małopolskich

W związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., od 30 sierpnia 2020 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów.

PRZYWRÓCENIE 30-MINUTOWEJ CZĘSTOTLIWOŚCI POCIĄGÓW DO KRAKÓW AIRPORT

Od 29 września 2020 r. po okresie ograniczeń w ruchu związanych z pandemią choroby COVID-19, a także ograniczeniach wynikających z prowadzonych prac torowych na stacji Kraków Główny przywrócona zostanie standardowa częstotliwość 30-minutowa. Pociągi w relacji Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Lotnisko, kursujące w cyklu godzinnym, zostaną uzupełnione o pociągi relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko co umożliwi dojazd z centrum Krakowa do zachodniej części miasta oraz Kraków Airport w cyklu półgodzinnym.

CZASOWE UTRUDNIENIA NA TRASIE TARNÓW – KRYNICA-ZDRÓJ

W związku pracami torowymi prowadzonymi na różnych odcinkach linii kolejowej Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój w dniach 14-19 września 2020 r. za wszystkie pociągi uruchamiane na tej trasie wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA). Utrudnienia dotyczyć będą wszystkich pociągów uruchamianych w relacji Kraków – Nowy Sącz oraz Kraków – Krynica-Zdrój. Przesiadka z pociągu na autobus zastępczy będzie odbywać się na stacji Tarnów.

W związku z zamknięciem mostu na rzece Kamienica w okolicy przystanku kolejowego Nowy Sącz Jamnica i konieczność przejazdu autobusów zastępczych na odcinku Nowy Sącz – Grybów drogą okrężną, uruchomione zostały dodatkowe kursy uzupełniające w relacji Nowy Sącz Jamnica – Grybów zapewniające dowóz do omijanych przystanków.

Szczegółowe informacje o miejscach zatrzymania ZKA znajdują się na kolejnych stronach ulotki, natomiast zmienione godziny kursowania na odcinku objętym ZKA zostały umieszczone w we właściwej tabeli z rozkładem jazdy.

POWRÓT POCIĄGÓW DO JASŁA PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

Od niedzieli 27 września na trasę powrócą cieszące się niezmiennie dużym zainteresowaniem kursy pociągów Kraków Główny – Jasło i Jasło – Nowy Sącz (realizowane w piątki) oraz Nowy Sącz – Gorlice – Jasło i Jasło – Kraków (realizowane w niedziele). Podobnie jak przed wakacjami pociągi będą skomunikowane na stacji Jasło z wybranymi pociągami z i w kierunku Rzeszowa oraz Zagórza.

 ZAWIESZENIE OBSŁUGI PRZYSTANKU KRAKÓW NOWA HUTA WE WRZEŚNIU

Od 31 sierpnia do 30 września ze względu na realizowane prace utrzymaniowo-naprawcze na stacji Kraków Nowa Huta nie będzie dostępny tor przy peronie. W związku z tym we wskazanym okresie nie będzie możliwa realizacja postojów handlowych przez pociągi pasażerskie SKA3 przejeżdżające przez wspomnianą stację.

KONTYNUACJA PRZERWY W RUCHU NA ODCINKU:

KRAKÓW GŁÓWNY – KRAKÓW PŁASZÓW – KRAKÓW BIEŻANÓW – PODŁĘŻE

Przez cały okres obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy, w dni robocze kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:35-14:20.

Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy, zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3. W przypadku połączeń SKA1 oznaczać to będzie zastąpienie kursów realizowanych pociągami przez honorowanie biletów w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Z kolei dla połączeń SKA3 na odcinku Podłęże – Kraków Główny uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, która zapewni dojazd do wszystkich stacji i przystanków pośrednich na odcinku objętym wstrzymaniem ruchu pociągów.

Szczegółowe informacje o zmianach zostały zawarte w tabelach rozkładu jazdy w ulotce, na stronie przewoźnika oraz w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach.

MOŻLIWE UTRUDNIENIA

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Za wszelkie niedogodności, z którymi mogą się Państwo spotkać podczas podróży w związku z prowadzoną modernizacją uprzejmie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Skargi, wnioski i reklamacje dotyczące realizacji przejazdu pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie sp. z o.o. prosimy przekazywać na adres e-mail: pasazer@malopolskiekoleje.com.pl.

ROZKŁADY JAZDY OBOWIĄZUJĄCE OD 30.08.2020 r.:

– SKA1 Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko (obowiązuje w okresie 30.08.2020 – 07.11.2020)

– SKA2 Kraków Główny – Sędziszów (obowiązuje w okresie 30.08.2020 – 07.11.2020)

– SKA3 Kraków Główny – Tarnów (obowiązuje w okresie 30.08.2020 – 07.11.2020)

– Kraków Główny – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój (obowiązuje w okresie 30.08.2020 – 07.11.2020)

– (Kraków Główny / Nowy Sącz) – Stróże – Jasło (obowiązuje w okresie 30.08.2020 – 07.11.2020)

– Kraków Główny – Zakopane (obowiązuje w okresie 30.08.2020 – 07.11.2020)

– Muszyna – Poprad (obowiązuje w okresie 30.08.2020 – 06.09.2020)

Informacja o miejscach zatrzymania zastępczej komunikacji autobusowej

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności