Zdobądź odznakę Przyjaciela Krakowa! Zapraszamy na darmowe spacery z przewodnikiem

Zdobądź odznakę Przyjaciela Krakowa! Zapraszamy na darmowe spacery z przewodnikiem

W najbliższy weekend Koło Grodzkie PTTK zaprasza na kolejne spacery w ramach 48. sezonu akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”.

reklama

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie, a dla tras z ograniczoną liczbą miejsc należy wcześniej zaopatrzyć się w miejscówkę. Miejscówki oraz dzienniczki do zdobywania odznaki są do nabycia w Kole Grodzkim PTTK.  

reklama

Z uwagi na aktualną sytuację, w celu zapewnienia odpowiedniej obsady przewodnickiej (zapewnienia małych grup), organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zgłoszenia zamiaru udziału w wybranych trasach za pośrednictwem formularza on-line.

Podczas spacerów wszystkich uczestników obowiązują aktualne zasady i ograniczenia:

 • stosowanie się do zaleceń i obostrzeń władz i służb sanitarnych
 • stosowanie się do poleceń i próśb przewodnika
 • utrzymywanie na wycieczce minimum 1,5-metrowego odstępu od innych osób
 • zakrywanie nosa i ust (maseczką, chustą lub inną częścią odzieży)

Osoby z objawami przeziębienia proszone są o pozostanie w domu i skontaktowanie się z lekarzem.

Spacery w sobotę, 22 sierpnia:

 • „Zwierzyniec – jego historia i zabytki”
  Zwierzyniec i Półwsie Zwierzynieckie należą do najstarszych podkrakowskich osad. Dzisiaj o tych stronach mówi się Salwator. Podczas spaceru uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć nie tylko najbardziej znane zabytki w tym rejonie, jak uznawany za jeden z najstarszych w Krakowie kościół pw. Najświętszego Salwatora, czy kościół sióstr norbertanek, z niedawno odkrytym średniowiecznym portalem, ale także licznie rozsiadanie po okolicznych uliczkach okazałe wille, wybudowane w latach 20. XX w.
  Spotkanie o godz. 9.00 na pętli autobusowej na Salwatorze (ul. Senatorska)
 • „Szlakiem Dwóch Kopców”
  Koło Grodzkie PTTK zaprasza na nieoczywistą podróż przez zielone płuca Krakowa – Las Wolski. W trakcie wędrówki uczestnicy poznają postacie dwóch bohaterów narodowych – Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, odwiedzą mniej i bardziej egzotyczne zwierzęta, jakie mieszkają w krakowskim ogrodzie zoologicznym, spojrzą w dół z „diabelskiego mostu”, a przy sprzyjających warunkach zobaczą Tatry!
  Spotkanie o godz. 11.00 na pętli autobusowej na Salwatorze (ul. Senatorska)
  Uwaga! Wycieczka terenowa. Organizatorzy proszą o założenie wygodnego obuwia, a także zabranie prowiantu i wody na czas wycieczki.

Obie trasy są przeznaczone dla każdego stopnia odznaki.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej kologrodzkie.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności