Zamek Królewski na Wawelu dziękuje służbie zdrowia

„Lato dla medyków” to forma wsparcia i podziękowania dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych poświęcających swoje bezpieczeństwo w walce o nasze zdrowie. Zamek Królewski na Wawelu zaprosił dzieci pracowników służby zdrowia z krakowskich szpitali na bezpłatne, całodniowe warsztaty edukacyjne w wakacyjnej atmosferze. Akcja trwa od 18 do 28 sierpnia.

Zamek Królewski na Wawelu zorganizował  bezpłatne zajęcia edukacyjne dla ich dzieci. Odbywająca się w terminie 18-28 sierpnia akcja daje podopiecznym pracowników służby zdrowia szansę na spędzenie wakacyjnych dni na warsztatach edukacyjnych w otoczeniu sztuki, historii i natury.

W akcji bierze udział 45 dzieci w wieku od 7 do 12 lat, podzielonych na pięć dziewięcioosobowych grup pozostających pod fachową opieką wykwalifikowanych edukatorów oraz wolontariuszy. Podczas trwających cztery dni turnusów uczestnicy biorą udział w zwiedzaniu Zamku (także poznając go od strony ukrytej przed wzrokiem zwiedzających), w warsztatach plastycznych i edukacyjnych, nie pomijając ważnej przerwy na obiad, podwieczorek w królewskim otoczeniu.

Szpitale, które włączyły się do akcji:

  • Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
  • Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera
  • Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego
  • Szpital Uniwersytecki.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności