We wrześniu rozpoczną się odbiory prac na ul. Krakowskiej

Na początku września rozpoczną się procedury związane z odbiorem prac na ul. Krakowskiej. Sprawdzona zostanie poprawność wykonania inwestycji, która z założenia ma zwiększyć komfort przemieszczania się w tej części Krakowa. Zmiany widoczne gołym okiem to przede wszystkim szersze chodniki, wybudowane zatoki parkingowe oraz zieleń.

Wzdłuż ulicy pojawią się większe drzewa w specjalnie osadzonych pod powierzchnią chodników donicach. Będzie też ciszej – dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, tramwaje nie będą generowały uciążliwego hałasu.

Modernizacja ulicy Krakowskiej rozpoczęła się pod koniec marca ubiegłego roku. W ramach inwestycji przebudowane zostało torowisko tramwajowe od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z układem drogowym, chodnikami, towarzyszącą infrastrukturą techniczną, węzłem rozjazdów Krakowska – Dietla – Stradomska. Dodatkowo przebudowywana jest ul. Dietla, od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej. Pracami objęty był również most Piłsudskiego. 17 sierpnia na ul. Krakowską wróciły tramwaje.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności